Jak wybrać ośrodek

Pierwszym wyzwaniem, jakie czeka przyszłego kierowcę jest zawsze wybór najlepszego ośrodka szkolenia. Dlatego też postaramy się podpowiedzieć na co należy zwrócić uwagę i jak wybrać właściwy ośrodek, tak, aby później tego nie żałować. Tym bardziej, że błędna decyzja oznacza często stratę czasu, jak i pieniędzy.

Wyznacznikiem dobrej szkoły jest jakość świadczonych usług. Jakość natomiast wiąże się z wykwalifikowaną kadrą, która na swoich szkoleniach wykorzystuje najnowsze i najlepsze techniki przekazu wiedzy. Pojazdy zaś wykorzystywane w szkoleniu są takie, jak na egzaminie państwowym w WORD.

Na wstępie należy zorientować się czy szkoła nauki jazdy kładzie duży nacisk na szkolenie teoretyczne. Należy pamiętać o tym, że znajomość przepisów jest bardzo ważna, jeżeli nie będziesz znał przepisów nigdy nie będziesz dobrym kierowcą. Wiedza zdobyta na zajęciach teoretycznych jest konieczna do zdania państwowego egzaminu na prawo jazdy. Jeżeli szkoła nauki jazdy proponuje Tobie, abyś rozpoczął naukę jazdę przed końcem wykładów, to tylko z pozoru wydaje się być zachęcające, lecz tak naprawdę są to godziny stracone, bo nie znasz zasad ruchu drogowego. Takie praktyki są nie zgodne z prawem.

Przy wyborze Ośrodka sugeruj się również jego pozycją na rynku, ilością pojazdów oraz ilością pracowników. Jeżeli szkoła posiada jeden pojazd i jednego instruktora to masz dużą szansę, że Twoje jazdy będą odwoływane z powodu wypadków losowych, jak np. choroby instruktora czy też awarii pojazdu.

Porównaj też ceny szkoleń, ale nigdy nie wybieraj najniższej - dobre szkolenie kosztuje. Przy wyborze nie sugeruj się ceną. Różnicę w cenie można bardzo łatwo nadpłacić przy kolejnych podejściach do egzaminu na prawo jazdy. Czasami lepiej wyjdziemy finansowo gdy zdecydujemy się na droższy kurs i zdamy za pierwszym razem niż wtedy gdy zaoszczędzimy na kursie, ale będziemy więcej razy przystępować do egzaminu.

Posiadana wiedza teoretyczna to już połowa sukcesu, natomiast druga połowa to instruktor, to od instruktora zależy jak zostaniesz przygotowany praktycznie do egzaminu na prawo jazdy, dlatego tak ważne jest, żeby wybrana przez Ciebie szkoła jazdy miała świetnych instruktorów. Ważne są tutaj, aby instruktor miał umiejętność odpowiedniego przekazywania wiedzy.

Dobry instruktor to instruktor z pasją.